Jsme dívčí oddíl ze střediska Jožky Knappa Plzeň. Je nás skoro 50, máme 3 družiny světlušek, 2 skautek, 1 družinu eRek a 12 nadšených vedoucích. Družiny se schází každý týden na družinových schůzkách, všechny dohromady se vídáme na akcích a výpravách, které jsou zhruba jednou do měsíce. Úzce spolupracujeme s chlapeckým 18. oddílem Bílý útes, se kterým jezdíme i na letní tábory. Rády zpíváme s kytarou u ohně a zakládáme si na přátelské atmosféře v oddíle.

naše družiny

po domluvě

Karamelka

Chceš se k nám přidat?

V současné době nováčky nepřibíráme, ale můžeš se zapsat na čekací listinu. Až se nějaké místečko uvolní, ozveme se ti!

• MAATEHO HRA
    Více informací naleznete zde.
  • ONLINE SCHŮZKY VLAŠTOVEK
    I PŘES VÁLKU S ONLINE PŘIPOJENÍM JSME SPOLU NAŠÍM VLAŠTOVČÍM SRDCEM, TĚLEM I DUŠÍ = TROJNÁSOBNĚ! Zdravíme! Vteřinka Mašlička Justí Šneček Májka Zvučík Poklička

Plánované akce

oddílová rada

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

ELEMENT
Zuzana Judová