Jsme dívčí oddíl ze střediska Jožky Knappa Plzeň. Je nás skoro 60, máme 3 družiny světlušek, 3 skautek a 13 nadšených vedoucích. Družiny se schází každý týden na družinových schůzkách, všechny dohromady se vídáme na akcích a výpravách, které jsou zhruba jednou do měsíce. Úzce spolupracujeme s chlapeckým 18. oddílem Bílý útes, se kterým jezdíme i na letní tábory. Rády zpíváme s kytarou u ohně a zakládáme si na přátelské atmosféře v oddíle.

naše družiny

Violky

světlušky 8-9 let
středa 17:00-18:30

Elementka a ríša
Medvíďata

světlušky 9-10 let
čtvrtek 17:00-18:30

Veverka a kali
Želvičky

světlušky 11-12 let
úterý 17:00-18:30

Uhlík
Vlaštovky

skautky 13-14 let
pondělí 17:00-19:00

Poklička

Chceš se k nám přidat?

V současné době nabíráme nováčky ve věku 1. – 2. třída základní školy. Pokud máš zájem, neváhej se ozvat!

• Podzimní výpravy
    V termínu 14. – 16. 10. nás čekají podzimní výpravy s 18. oddílem. Světlušky a vlčata Skauti a skautky
  • indiana jones: kudy ven?!
    První výprava letošního skautského roku je pouze pro skautky, ale bude stát za to! Pojeďte s námi zažít jedno velké dobrodružství.

Plánované akce

oddílová rada

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vůdkyně na to všechno nejsou úplně samy. Pomáhají jim tzv. rádkyně – členky oddílové rady, které připravují program. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

ELEMENT
Zuzana Judová