Žlutý útes

Vítej v 15. oddíle Žlutý útes! Jako skupina kamarádů všech věkových kategorií, se snažíme společný čas prožít způsobem, který obohatí náš charakter, vzdělá nás a náramně se u toho pobavíme.

Náš oddíl, spolu se 7 dalšími patří do střediska Jožky Knappa. Je smíšený – to znamená, že jsou u nás jak kluci, tak holky. Členové oddílu jsou podle věku rozděleni do družin, ve kterých začíná pravé dobrodružství. Schůzky se konají každý týden v klubovně na Plzeňské cestě. Okolí klubovny nabízí různorodé prostředí. Na louce hrajeme klasické sportovní hry, či simulované bitvy s pěnovými meči. Mezi stromy pouštíme uzdu naší fantazii a hrajeme nejrůznější hry, či jen sledujeme divy přírody a snažíme se je pochopit.

Přibližně jednou za měsíc vyrazíme na víkendovou VÝPRAVU mimo město, buď do lesa, nebo na cizí skautskou základnu. Zde se členové oddílu naučí samostatnosti a základním prvkům, které mu mohou život v přírodě značně ulehčit (práce s mapou, kompasem, buzolou, rozděláváni ohně, vaření jídla na ohni, přespáváni v otevřeném lese).

Naprostým vyvrcholením skautského roku je LETNÍ TÁBOR, který se obvykle koná prvních 14 dní v červenci. Táboříme ve stanech TEE-PEE, které si (spolu se vším ostatním) vozíme z Plzně a vše stavíme na prázdné louce uprostřed lesa (tj. co si nepostavíme, to nemáme). Stavby se účastní všichni členové oddílu. Ti nejstarší vozí dřevo z lesa, kameny z potoka, a staví náročné táborové stavby, zatímco ti nejmladší mohou pomoct např. se zdobením oddílové vlajky.

Jsme rádi za každého nového člena, který se s námi vydá na cestu skautem!

Pokud si stále život v oddíle nedokážeš představit, koukni do oddílové fotogalerie. 🙂

Družiny

Úterní vlčata a světlušky

vlčata a světlušky
Schůzky v úterý od 17:00 do 19:00

Středeční skauti

skauti
Schůzky ve středu od 17:00 do 19:00

Chceš se k nám přidat? Kontaktuj vedoucího oddílu!

Plánované akce

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Nikola Jozič – Píseček

vedoucí oddílu
n.jozic@skaut.cz

Luděk Dudáček – Luďa

zástupce vedoucího oddílu
dudacekl@gmail.com

Vojtěch Mencl

hospodář oddílu
vojtatraktorista@tiscali.cz

Daniel Jozič – Borat

rádce úterních schůzek
j.vesela@post.cz

Jitka Veselá – Vlaštovka

rádkyně úterních schůzek
j.vesela@post.cz

Jan Nevečeřal – Šmoula

rádce středečních schůzek
honzanevec@gmail.com

Naše klubovna

Junák – český skaut, středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.
    – oddíl Žlutý útes
    Plzeňská cesta 60

Další kontakty:
    Oddílový e-mail:
    zlutyutes@skauti-plzen.cz
    č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)