Odkazy

Odkazy

Junák – český skaut, z. s.

Organizace, která v Česku sdružuje přes 58 tisíc aktivních členů. Ale jak se říká: „Jednou skaut, navždy skaut.“, skautů je mnohem více. Na stránkách najdete mimo spoustu zajímavých informací a akcí také slavné osobnosti, které ve skautu vyrostly. Zmíníme třeba Václava Havla, Jiřího Menzela nebo Evu Holubovou.

Středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.

Naše mateřské středisko, pod které spadáme spolu s pěti dalšími oddíly. Najdete zde akce střediska, výroční zprávu a další informace o skautingu.

Skauting v Plzni

http://plzen.skauting.cz/

Info o skautingu obecně a o skautingu v Plzni. Seznam oddílů, skautských akcí v Plzni..

Skautský institut

Plzeň:  http://www.skautskyinstitut.cz/si-v-plzni/

Praha:  http://www.skautskyinstitut.cz/

Skautský institut (SI) je organizace, která pořádá zajímavé akce, přednášky, výstavy určené široké veřejnosti. Mottem skautů je mimo jiné i: „Zanechat svět lepším.“, což se odráží ve filozofii SI, který má svou pobočku i v Plzni. Určitě však někdy navštivte kavárnu SI Praha na Malostranském náměstí, doporučujeme nejen super kafe :).

Hranostaj

https://www.hranostaj.cz/

Velmi zajímavá skautská stránka, ale i aplikace do mobilu, ze které můžete čerpat nepřeberné množství her. Také my se zde inspirujeme se zde a přidáváme naše hry.  Doporučujeme třídění her podle zaměření, délky nebo prostředí, ve kterém chcete hrát.