Modrý útes

Jsme součástí Junáka – českého skautu, největší volnočasové organizace pro děti a mládež v Česku. Náš oddíl vznikl v roce 1990. Patříme pod středisko Jožky Knappa. U zrodu střediska stál bratr Wapusk, který v předchozích letech téměř ilegálně vedl turistický a speleologický oddíl. U založení střediska stojí také členové jeho oddílu, jedním z nich je i vůdce Modrého útesu Garry.

Modrý útes má čtyři družiny dětí od 7 do 16 let, které se scházejí v úterý a čtvrtek v areálu USK Slavia u Papírenské lávky v Cukrovarské ulici 5 v Plzni na Slovanech. Kromě schůzek vyrážíme každý měsíc na víkendovou nebo jednodenní výpravu, v druhé půli července pořádáme 14denní tábor nedaleko Klatov. Oddíl vede Antonín Vojáček – Radar, oddílová rada je složená z vedoucích (rádců) jednotlivých družin.

Junák – český skaut je součástí celosvětového skautského hnutí, které má přes než 50 milionů členů a navazuje na více než stoletou tradici. Junák – český skaut sdružuje na 62 tisíc členů a je tak největší organizací pro děti a mládež v Česku.

S dětmi spolu-tvoříme zajímavý program, který jim přináší nové zážitky, zkušenosti, znalosti, dovednosti tak, aby je bavil. Především jsme ale parta kamarádů. Vedoucí družin jsou pro svou činnost plně kvalifikovaní díky absolvovaným skautským kurzům akreditovaným MŠMT, svou práci dělají dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

S námi zažiješ a objevíš:

 • Dobrodružství nejen v přírodě
 • Zábavu s dobrými kamarády
 • Pohyb
 • Pomoc druhým
 • Praktické dovednosti
 • Zdravé sebevědomí
 • Samostatnost i spolupráci
 • Prostor pro to, co tě baví
 • Sílu charakteru
 • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

Družiny

Jezdci

Kluci a Holky od 18 let

Rychlíci

Kluci 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Khepera

Holky 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Lištičky

Holky a Kluci 7 – 10 let
Schůzky máme každé úterý
od 17:30 do 19:00

Chceš zažít dobrodružství
v přírodě se skvělými kamarády? Místo máme pro kluky a holky od 7 let!

Plán akcí

Aktuality

 • Velikonoční výprava – fotky
  Velikonoční výprava byla plná sportů, zábavy a tradičních zvyků. Počasí až na sobotní výlet bylo skvělé. Troufáme si říct, že výprava děti velmi bavila, ostatně necháme za nás promluvit fotky 🙂
 • Zlatokopecká výprava
  Pokud chcete být součástí divokého západu, stát se zlatokopem, být banditou, chránit přírodu a patřit do indiánského kmene, případně stát na straně zákona, tak se neváhejte přihlásit ve svém oddílu do 21. dubna. Železný oř na divoký západ odjíždí v termínu 26. – 28. 5. Pokud chcete vědět víc, tak se podívej na video, které […]
 • Malá mlsná opice
  Vážení rodiče, milé děti, Malá mlsná opice utekla do města, prožívá spoustu nových věcí, čelí mnoha výzvám, se kterými potřebuje pomoct. Pokud se chcete zúčastnit, jste vlčata a světlušky, tedy z družiny Lištiček, tak neváhejte svoji účast nahlásit Boratovi nebo Řízkovi.

Akce a výpravy

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Antonín Vojáček – Radar

vedoucí oddílu
vedoucí družiny Khepery
+420 722 812 085
radar@modryutes.cz

Adam Ladman – Chechták

zástupce vedoucího oddílu, vedoucí družiny R&R
+420 602 420 333
chechtak@modryutes.cz

Filip Šabacký – Šuplík

zástupce vedoucího oddílu
+420 774 313 263
suplik@modryutes.cz

Václav Beneš – Glum

zástupce vedoucího oddílu,
vedoucí družiny Rychlíků
+420 734 325 700
glum@modryutes.cz

Vojtěch Aloy – Patník

rádce družiny Khepery
+420 607 071 290
patnik@modryutes.cz

eliška aloyová – amálka

rádkyně družiny Khepery
amalka@modryutes.cz

BARBORA MÁŠKOVÁ – ANANAS

rádkyně družiny Rychlíků

VÍTEK MÁŠEK – BORAT

rádce družiny Lištiček
+420 604 140 080

TEREZA MAREŠOVÁ – ŘÍZEK

rádkyně družiny Lištiček
+420 732 558 788

Kontaktní formulář

  Naše klubovna

  Junák – český skaut, středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.
  – oddíl Modrý útes

  Cukrovarská E5
  Plzeň
  301 00

  Další kontakty:
  Oddílový e-mail: modryutes@skauti-plzen.cz
  č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)