Modrý útes

Jsme součástí Junáka – českého skautu, největší volnočasové organizace pro děti a mládež v Česku. Náš oddíl vznikl v roce 1990. Patříme pod středisko Jožky Knappa. U zrodu střediska stál bratr Wapusk, který v předchozích letech téměř ilegálně vedl turistický a speleologický oddíl. U založení střediska stojí také členové jeho oddílu, jedním z nich je i vůdce Modrého útesu Garry.

Modrý útes má čtyři družiny dětí od 7 do 16 let, které se scházejí v úterý a čtvrtek v areálu USK Slavia u Papírenské lávky v Cukrovarské ulici 5 v Plzni na Slovanech. Kromě schůzek vyrážíme každý měsíc na víkendovou nebo jednodenní výpravu, v druhé půli července pořádáme 14denní tábor nedaleko Klatov. Oddíl vede Michal Stehlík – Učitel, oddílová rada je složená z vedoucích (rádců) jednotlivých družin.

Junák – český skaut je součástí celosvětového skautského hnutí, které má přes než 50 milionů členů a navazuje na více než stoletou tradici. Junák – český skaut sdružuje na 62 tisíc členů a je tak největší organizací pro děti a mládež v Česku.

S dětmi spolu-tvoříme zajímavý program, který jim přináší nové zážitky, zkušenosti, znalosti, dovednosti tak, aby je bavil. Především jsme ale parta kamarádů. Vedoucí družin jsou pro svou činnost plně kvalifikovaní díky absolvovaným skautským kurzům akreditovaným MŠMT, svou práci dělají dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

S námi zažiješ a objevíš:

• Dobrodružství nejen v přírodě
  • Zábavu s dobrými kamarády
  • Pohyb
  • Pomoc druhým
  • Praktické dovednosti
  • Zdravé sebevědomí
  • Samostatnost i spolupráci
  • Prostor pro to, co tě baví
  • Sílu charakteru
  • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

Družiny

Jezdci

Kluci a Holky od 15 let
Schůzky dle domluvy

Rychlíci

Kluci 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Khepera

Holky 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Lištičky

Holky a Kluci 7 – 10 let
Schůzky máme každé úterý
od 18:00 do 19:30

Chceš zažít dobrodružství
v přírodě se skvělými kamarády? Místo máme pro kluky od 7 let!

Akce a výpravy

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Michal Stehlík – Učitel

vedoucí oddílu
ucitel@modryutes.cz

Antonín Vojáček – Radar

zástupce vedoucího oddílu, vedoucí družiny Rychlíků a Khepery
radar@modryutes.cz

Adam Ladman – Chechták

zástupce vedoucího oddílu, vedoucí družiny Lištiček
chechtak@modryutes.cz

Filip Šabacký – Šuplík

vedoucí družiny Lištiček
suplik@modryutes.cz

Václav Beneš – Glum

oddílový rádce

Vojtěch Aloy – Patník

rádce družiny Rychlíků a Khepery

Oleg Petruny

rádce družiny Rychlíků a Khepery

Aneta Jíšová – Sysel

rádkyně družiny Lištiček

Kontaktní formulář

2 months ago

12. oddíl Modrý útes

Úvodní fotka uživatele 12. oddíl Modrý útes See MoreSee Less

View on Facebook

Naše klubovna

Junák – český skaut, středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.
– oddíl Modrý útes

Cukrovarská E5
Plzeň

Další kontakty:
Oddílový e-mail: modryutes@skauti-plzen.cz
č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)