Modrý útes

Jsme součástí Junáka – českého skautu, největší volnočasové organizace pro děti a mládež v Česku. Náš oddíl vznikl v roce 1990. Patříme pod středisko Jožky Knappa. U zrodu střediska stál bratr Wapusk, který v předchozích letech téměř ilegálně vedl turistický a speleologický oddíl. U založení střediska stojí také členové jeho oddílu, jedním z nich je i vůdce Modrého útesu Garry.

Modrý útes má čtyři družiny dětí od 7 do 16 let, které se scházejí v úterý a čtvrtek v areálu USK Slavia u Papírenské lávky v Cukrovarské ulici 5 v Plzni na Slovanech. Kromě schůzek vyrážíme každý měsíc na víkendovou nebo jednodenní výpravu, v druhé půli července pořádáme 14denní tábor nedaleko Klatov. Oddíl vede Michal Stehlík – Učitel, oddílová rada je složená z vedoucích (rádců) jednotlivých družin.

Junák – český skaut je součástí celosvětového skautského hnutí, které má přes než 50 milionů členů a navazuje na více než stoletou tradici. Junák – český skaut sdružuje na 62 tisíc členů a je tak největší organizací pro děti a mládež v Česku.

S dětmi spolu-tvoříme zajímavý program, který jim přináší nové zážitky, zkušenosti, znalosti, dovednosti tak, aby je bavil. Především jsme ale parta kamarádů. Vedoucí družin jsou pro svou činnost plně kvalifikovaní díky absolvovaným skautským kurzům akreditovaným MŠMT, svou práci dělají dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

S námi zažiješ a objevíš:

 • Dobrodružství nejen v přírodě
 • Zábavu s dobrými kamarády
 • Pohyb
 • Pomoc druhým
 • Praktické dovednosti
 • Zdravé sebevědomí
 • Samostatnost i spolupráci
 • Prostor pro to, co tě baví
 • Sílu charakteru
 • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

Družiny

Jezdci

Kluci a Holky od 15 let
Schůzky dle domluvy

Rychlíci

Kluci 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Khepera

Holky 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Lištičky

Holky a Kluci 7 – 10 let
Schůzky máme každé úterý
od 18:00 do 19:30

Chceš zažít dobrodružství
v přírodě se skvělými kamarády? Místo máme pro kluky od 7 let!

Novinky

Aktuality

 • MAATEHO HRA
 • Výprava Lištiček za stopou Slovanů
  Už 20. září se můžete těšit na výpravu, kde se důvěrněji poznáme s novými členy, prohlédneme hezkou krajinu a navštívíme […]
 • Nový rok
  Vážení rodiče,nový skautský rok se nám již blíží a s ním přichází i každoroční dilema termínů schůzek. Vzhledem k tomu, […]

Akce a výpravy

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Michal Stehlík – Učitel

vedoucí oddílu
+420 606 493 329
ucitel@modryutes.cz

Antonín Vojáček – Radar

zástupce vedoucího oddílu, vedoucí družiny Rychlíků a Khepery
+420 722 815 085
radar@modryutes.cz

Adam Ladman – Chechták

zástupce vedoucího oddílu, vedoucí družiny Lištiček
+420 602 420 333
chechtak@modryutes.cz

Filip Šabacký – Šuplík

vedoucí družiny Lištiček
+420 774 313 263
suplik@modryutes.cz

Václav Beneš – Glum

oddílový rádce

Vojtěch Aloy – Patník

rádce družiny Rychlíků a Khepery

Oleg Petruny

rádce družiny Rychlíků a Khepery

Aneta Jíšová – Sysel

rádkyně družiny Lištiček

Kontaktní formulář

  Facebook

  Doporučení pro skautské rodiče a vůbec všechny rodiče, kteří v létě posílají děti na jakýkoli letní tábor: „Schovejte“ svým potomkům jeden PCR test na tábor! Budou jej nejspíš potřebovat. Stále není jasné, za jakých podmínek se budou letní tábory konat, Ministerstvo zdravotnictví České republiky je bohužel dosud nezveřejnilo. Je ale velmi pravděpodobné, že pro účast na táboře (skautském i jakémkoli jiném) bude třeba negativní PCR test (nebo očkování nebo prodělaná nákaza). Od 1. června má každý zdravotní pojištěnec (tedy i děti) vedle antigenních testů nově nárok i na dva PCR testy zdarma za kalendářní měsíc. Doporučujeme „schovat“ si jeden PCR test pro potřeby odjezdu na letní tábor. Cena PCR testu je nezanedbatelná a pokud by rodina pro své děti již neměla k dispozici PCR test zdarma, mohla by jeho nutnost způsobit citelnou finanční zátěž. Pokud Vám to okolnosti umožní, „schovejte“ si tedy jeden PCR test na dny před odjezdem na tábor.Skautské vedoucí po celé zemi trápí, že rodičům stále nejsou schopni sdělit přesné podmínky konání tábora. Vězte, že vedoucí za to nemohou, informace nemají. Jakmile Ministerstvo zdravotnictví podmínky zveřejní (loni už jsme je touto dobou znali), dozví se je vedoucí více než tisícovky skautských táborů i Vy. Děkujeme za Vaši za důvěru! <3 #skautP.S.: Pokud myslíte, že by mohla být tato informace užitečná i pro rodiče ve Vašem okolí, budeme rádi, když příspěvek budete sdílet. See MoreSee Less
  View on Facebook

  Naše klubovna

  Junák – český skaut, středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.
  – oddíl Modrý útes

  Cukrovarská E5
  Plzeň
  301 00

  Další kontakty:
  Oddílový e-mail: modryutes@skauti-plzen.cz
  č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)