Modrý útes

Jsme součástí Junáka – českého skautu, největší volnočasové organizace pro děti a mládež v Česku. Náš oddíl vznikl v roce 1990. Patříme pod středisko Jožky Knappa. U zrodu střediska stál bratr Wapusk, který v předchozích letech téměř ilegálně vedl turistický a speleologický oddíl. U založení střediska stojí také členové jeho oddílu, jedním z nich je i vůdce Modrého útesu Garry.

Modrý útes má čtyři družiny dětí od 7 do 16 let, které se scházejí v úterý a čtvrtek v areálu USK Slavia u Papírenské lávky v Cukrovarské ulici 5 v Plzni na Slovanech. Kromě schůzek vyrážíme každý měsíc na víkendovou nebo jednodenní výpravu, v druhé půli července pořádáme 14denní tábor nedaleko Klatov. Oddíl vede Antonín Vojáček – Radar, oddílová rada je složená z vedoucích (rádců) jednotlivých družin.

Junák – český skaut je součástí celosvětového skautského hnutí, které má přes než 50 milionů členů a navazuje na více než stoletou tradici. Junák – český skaut sdružuje na 62 tisíc členů a je tak největší organizací pro děti a mládež v Česku.

S dětmi spolu-tvoříme zajímavý program, který jim přináší nové zážitky, zkušenosti, znalosti, dovednosti tak, aby je bavil. Především jsme ale parta kamarádů. Vedoucí družin jsou pro svou činnost plně kvalifikovaní díky absolvovaným skautským kurzům akreditovaným MŠMT, svou práci dělají dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

S námi zažiješ a objevíš:

 • Dobrodružství nejen v přírodě
 • Zábavu s dobrými kamarády
 • Pohyb
 • Pomoc druhým
 • Praktické dovednosti
 • Zdravé sebevědomí
 • Samostatnost i spolupráci
 • Prostor pro to, co tě baví
 • Sílu charakteru
 • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

Družiny

Jezdci

Kluci a Holky od 18 let

Rychlíci

Kluci a Holky 15 – 18 let

Khepera

Holky 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Lištičky

Holky a Kluci 7 – 10 let
Schůzky máme každé úterý
od 17:30 do 19:00

Chceš zažít dobrodružství
v přírodě se skvělými kamarády? Místo máme pro kluky od 7 let!

Novinky

Aktuality

 • Výprava na Kozel
  Vážení rodiče, se začátkem nového roku přichází také první výprava, a to výprava na Kozel. Věříme, že nám vyjde hezké […]
 • PF 2022
 • Vánoční výprava
  Vážení rodiče, milé děti, zasíláme pozvánku na vrcholnou akci tohoto školního pololetí. Jedná se samozřejmě o vánoční výpravu. Všichni se […]
 • Výprava Khepery do Březína – fotky
  Výprava Khepery do Březína byla sice komornějšího rázu, ale uznejte, mohly by takto krásné fotky vzniknout na akci, kde je […]
 • Výprava Lištiček za památkami – fotky

Akce a výpravy

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Antonín Vojáček – Radar

vedoucí oddílu
+420 722 815 085
radar@modryutes.cz

Adam Ladman – Chechták

zástupce vedoucího oddílu, vedoucí družiny Lištiček
+420 602 420 333
chechtak@modryutes.cz

Filip Šabacký – Šuplík

vedoucí družiny Lištiček
+420 774 313 263
suplik@modryutes.cz

Václav Beneš – Glum

oddílový rádce

Vojtěch Aloy – Patník

rádce družiny Khepery

Oleg Petruny

rádce družiny Khepery

Aneta Jíšová – Sysel

rádkyně družiny Lištiček

Kontaktní formulář

  Naše klubovna

  Junák – český skaut, středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.
  – oddíl Modrý útes

  Cukrovarská E5
  Plzeň
  301 00

  Další kontakty:
  Oddílový e-mail: modryutes@skauti-plzen.cz
  č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)