Modrý útes

Jsme součástí Junáka – českého skautu, největší volnočasové organizace pro děti a mládež v Česku. Náš oddíl vznikl v roce 1990. Patříme pod středisko Jožky Knappa. U zrodu střediska stál bratr Wapusk, který v předchozích letech téměř ilegálně vedl turistický a speleologický oddíl. U založení střediska stojí také členové jeho oddílu, jedním z nich je i emeritní vůdce Modrého útesu Garry.

Modrý útes má čtyři družiny dětí od 7 do 16 let, které se scházejí v úterý a čtvrtek v areálu USK Slavia u Papírenské lávky v Cukrovarské ulici 5 v Plzni na Slovanech. Kromě schůzek vyrážíme každý měsíc na víkendovou nebo jednodenní výpravu, v druhé půli července pořádáme čtrnáctidenní tábor nedaleko Klatov. Oddíl vede Václav Beneš – Glum, oddílová rada je složená z vedoucích (rádců) jednotlivých družin.

Junák – český skaut je součástí celosvětového skautského hnutí, které má přes než 50 milionů členů a navazuje na více než stoletou tradici. Junák – český skaut sdružuje na 62 tisíc členů a je tak největší organizací pro děti a mládež v Česku.

S dětmi spolu-tvoříme zajímavý program, který jim přináší nové zážitky, zkušenosti, znalosti, dovednosti tak, aby je bavil. Především jsme ale parta kamarádů. Vedoucí družin jsou pro svou činnost plně kvalifikovaní díky absolvovaným skautským kurzům akreditovaným MŠMT, svou práci dělají dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

S námi zažiješ a objevíš:

 • Dobrodružství nejen v přírodě
 • Zábavu s dobrými kamarády
 • Pohyb
 • Pomoc druhým
 • Praktické dovednosti
 • Zdravé sebevědomí
 • Samostatnost i spolupráci
 • Prostor pro to, co tě baví
 • Sílu charakteru
 • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

Družiny

Jezdci

Kluci a Holky od 18 let

Rychlíci

Kluci 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Khepera

Holky 11 – 14 let
Schůzky máme každý čtvrtek
od 17:00 do 19:00

Lištičky

Holky a Kluci 7 – 10 let
Schůzky máme každé úterý
od 17:30 do 19:00

Ve fotogalerii naleznete fotografie pravidelné činnosti z výprav a táborů.

Plán akcí

Aktuality

 • Malá mlsá opice – fotky
  Kromě Velikonoční výpravy se uskutečnil ještě závod Malé mlsné opice, tedy tradiční závod našeho střediska, při kterém děti pravidelně pomáhají malé opičce řešit různé problémy. Letos se celý závod odehrával na téma hendikepů. Děti si tedy vyzkoušely, jaké je to, když mají pomáhat lidem, kteří bohužel neměli takové štěstí jako většina z nás. I přes… Více informací: Malá mlsá opice – fotky
 • Velikonoční výprava -fotky
  Na přelomu března a dubna proběhla Velikonoční výprava, kterou jsme si užili v krásné přírodě Šumavy. Počasí se měnilo tak často, jak je pro Šumavu zvykem, ale kromě mlhy, chumelení, zimy, tak se na nás usmálo i sluníčko.
 • Velikonoční výprava
  Vážení rodiče, rádi bychom Vaše děti pozvali na velikonoční výpravu, která se uskuteční v samém srdci Šumavy, a to na jedné z nejlepších skautských základen v Česku, tedy Bílém orlovi. Akce se uskuteční z organizačních důvodů od čtvrtka (28. 3.), oproti původně plánované středě, končit však bude v pondělí, a to 1. 4., jak bylo… Více informací: Velikonoční výprava

Akce a výpravy

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Václav Beneš – Glum

vedoucí oddílu,
rádce družiny Rychlíků
+420 734 325 700
glum@modryutes.cz

Adam Ladman – Chechták

zástupce vedoucího oddílu
rádce roverské družiny
+420 602 420 333
chechtak@modryutes.cz

Antonín Vojáček – Radar

zástupce vedoucího oddílu
+420 722 812 085
radar@modryutes.cz

Vojtěch Aloy – Patník

rádce družiny Khepery
+420 607 071 290
patnik@modryutes.cz

Eliška Aloyová – Amálka

rádkyně družiny Khepery
+420 608 943 596
amalka@modryutes.cz

Vítek Mášek – Borat

rádce družiny Rychlíků
+420 604 140 080
borat@modryutes.cz

Tereza Marešová – Řízek

rádkyně družiny Lištiček
+420 732 558 788
rizek@modryutes.cz

Jasmína Holečková – Mína

rádkyně družiny Lištiček

Natálie Kovaříková – Naty

rádkyně družiny Lištiček

Barbora Mášková – Ananas

rádkyně družiny Lištiček

Kontaktní formulář

  Naše klubovna

  Junák – český skaut, středisko Jožky Knappa Plzeň, z. s.
  – oddíl Modrý útes

  Cukrovarská E5
  Plzeň
  301 00

  Další kontakty:
  Oddílový e-mail: modryutes@skauti-plzen.cz
  č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)