Bílý útes

Jsme skautský chlapecký oddíl ze střediska Jožky Knappa. Klubovnu máme na Plzeňské cestě, u dětského hřiště.

Mnoho akcí pořádáme s dívčím 10. oddílem Ookenanis, který má klubovnu vedle nás. Náš oddíl má okolo 40 členů a v roce 2019/2020 máme jednu družinu vlčat (kluci 6 – 10 let) a dvě družiny skautů
(11 – 15 let).

Program je připravován tak, aby byl pro děti zábavný a naučný. Dále je v oddíle několik roverů (starší členové), kteří oddíl vedou. Ti se aktivně zapojují při práci v oddíle i středisku a nepravidelně podnikají své akce.

Nyní naše činnost probíhá online. Snažíme se dělat maximum pro to, abychom poskytovali co nejkvalitnější výchovu, zábavu a vzdělání.

Jsme offline!

Opět se můžeme venku scházet! Jednotlivé schůzky probíhají v časech jako dříve. Ovšem každý, kdo se schůzky účastní musí mít chirurgickou roušku a potvrzení o bezinfekčnosti.

Družiny

¡TAKAKOS!

Skauti
Schůzky ve středu od 17:00 do 19:00

Dřeváci

Vlčata
Schůzky ve čtvrtek od 17:00 do 18:30

Gaučové

Skauti
Schůzky v pondělí od 17:00 do 19:00

Roverská družina

Roveři
Schůzky dvakrát za měsíc

Přidej se k nám! Nabíráme kluky od 6 do 15 let.

Plánované akce

Jak vypadala naše poslední výprava?

Vánoční (online) výprava 2020

Naposledy jsme se tento rok sešli před Vánoci, připojili se i dívky z 10. oddílu. Společně jsme zavzpomínali nad uplynulým rokem a nakonec jsme si ozdobili stromeček.

Kontaktní formulář

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 18 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

ONDŘEJ JAROSLAV VILD – BOX

Další kontakty:
    Oddílový e-mail:
    bilyutes@skauti-plzen.cz
    č. účtu: 220 020 9238 / 2010 (Fio, střediskový účet)