Rubriky
Žlutý útes

Sněžná výzva

Užij si sníh a zkus splnit sněžnou výzvu. Splň úkol, vyfoť výsledek a pošli fotku. Za každý úkol získáš body, níže se můžeš podívat, kolik bodů mají ostatní. Fotky dáme do oddílové galerie na rajčeti (https://zlutyutes.rajce.idnes.cz/). Fotky posílej po discordu nebo e-mailem Carlosovi — carlos.dudacek@skaut.cz . Čas na splnění výzvy máš do konce února nebo do té doby, než roztaje sníh, takže začni hned teď.

Úkoly

  1. Postav sněhuláka a vyfoť se s ním. (Když ti bude sahat do pasu, tak je za 1 bod, když bude velký jako ty, tak je za 3 body.)
  2. Obtiskni bosé nohy do sněhu. (1 bod)
  3. Vytvoř zmrzlý obraz. Do krabičky vyskládej přírodniny, hračky, věci a na kraj dej provázek, za který pak bude obraz viset. Zalij vodou, dej na mráz a počkej, až zmrzne. Pak si mrazivé umění pověs za provázek. Můžeš vytvořit celý příběh. (3 body)
  4. Vytvoř ze sněhu a ledu co nejhezčí lucerničku a za tmy v ní zapal svíčku. (2 body)
  5. Vyšlapej do sněhu labyrint nebo jiný obrazec. (1 bod)
  6. Udělej co nejlepšího andělíčka ve sněhu. Lehni si na záda do neporušeného sněhu a mávej rukama a nohama, abys sníh rozhrnoval. Až se zvedneš, tak ve sněhu zbyde tvůj otisk ve tvaru andělíčka. (1 bod)
  7. Najdi různé stopy zvířat, vyfoť je a zjisti, jaká zvířata je udělala. Zkus vyfotit i to zvíře. (1 bod za každou stopu (různou), 2 body za fotku zvířete)
  8. Naber ešus plný sněhu, vem si ho do pokoje a sleduj, jak sníh taje. Změř a napiš nám, jak dlouho to trvalo, než všechen sníh roztál a kolik vody z něj vzniklo (to můžeš změřit třeba kuchyňskou odměrkou). (2 body)
  9. Vyjdi ven jen v tričku, obě ruce obtiskni do sněhu a pak se vrať do tepla. Nebuď venku moc dlouho, ať nenastydneš. (2 body)
  10. Naber sníh do misky, osol ho a sleduj, co se stane. Celý pokus prováděj venku. (1 bod)

Výsledková listina

Naposledy aktualizováno: 9. 3. 2021

PřezdívkaBodyPořadí
Smyčka102.
Matěj171.